• Konkurs

• Miło nam poinformować, że nasi uczniowie kl. 1b i 2a zostali zwycięzcami w II edycji konkursu AjakBox na najlciekawszą relację z przeprowadzonych zajęć w ramach obchodów Świadomego Dnia Świadomości Autyzmu. Opiekunkami projektu były Pani Joanna Bielawska i Pani Magdalena Makarczuk.

• Witaj maj!

• Z okazji Narodowych Świąt Majowych życzymy wszelkiej pomyślności i sukcesów, aby dla każdego z nas wolna i demokratyczna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować!

• W NieTeatrze

• Uczniowie klas I - III obejrzeli dziś Musical „Pinokio” , w którym jedną z ról grała nasza koleżanka z klasy Ia - Pola Suchocka. Przedstawienie jest adaptacją powieści Carla Collodiego o drewnianej kukiełce, która pokonuje liczne wyzwania, żeby zostać prawdziwym chłopcem. To opowieść pełna ciepła, wzruszeń oraz ciekawych przygód. Historia niesie ponadczasowe przesłanie, że nigdy nie można się poddawać w dążeniu do celu. Pomimo tego, że droga bywa trudna i kręta to pójście na skróty nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

• UNICEF dla uchodźców

• Przekazanie plecaków (indywidualnych pakietów edukacyjnych) uczniom z Ukrainy i Białorusi.

Życzymy radości z nauki języka polskiego

• Dzień Ziemi

• Wielkie święto Ziemi! Był klasowy konkurs segregacji śmieci, akcja sprzątania okolicy szkoły i pyszne lokalne śniadanie.

• Festiwal tańca

• Tancerze pod przewodnictwem P. Joanny Bielawskiej reprezentowali naszą szkolę w XIX Międzyszkolnym Integracyjnym Festiwalu Piosenki i Tańca "Śpiewajmy razem, tańczmy razem".

Opieka artystyczna i przygotowanie - Joanna Bielawska

• Wielkie gratulacje!

• Dnia 20.04.2023r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Polski, Historia, Współczesność ". Ewa Kropiewnicka z klasy 7a zdobyła wyróżnienie.

• Wyjście do Muzeum Sybiru w Białymstoku

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas I – III wybrali się na zajęcia edukacyjne pt. „Syberia – kraina tajemnic” do Muzeum Sybiru w Białymstoku.

Podczas wycieczki udało nam się przenieść do Syberii i obejrzeć jej niezwykłe rośliny i zwierzęta. Dzięki wykorzystaniu gogli wirtualnej rzeczywistości mogliśmy na własne oczy przekonać się, jak dzika i okrutna, a zarazem piękna jest kraina, do której trafiali polscy zesłańcy.
              Była to podróż po syberyjskiej tajdze, tundrze i stepie. Na zakończenie wykonaliśmy w grupach wielką mapę Syberii.

• Konkurs

• Drodzy Uczniowie klas IV - VIII W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23.04.2023) ogłasza się następujące konkursy:

1) Konkurs plastyczny na ilustrację strony tytułowej wybranej lektury. Pracę należy wykonać w formacie A4 dowolną techniką. W pracy trzeba uwzględnić autora, tytuł książki i przede wszystkim ilustrację tematycznie nawiązującą do fabuły, motywów, bohaterów wybranej lektury.

2) Konkurs literacki polegający na napisaniu kontynuacji (dalszego ciągu) wybranej lektury szkolnej. W opowiadaniu należy wykazać się znajomością treści wybranej książki. Prace proszę napisać na kartce w formacie A4, co najmniej 300 słów (wypowiedzi nieczytelne, z dużą ilością błędów lub nie na temat nie będą brane pod uwagę).Prace z następujących konkursów należy składać do 21 kwietnia 2023 roku do nauczyciela języka polskiego.Każda praca powinna być podpisana(imię, nazwisko ucznia oraz klasa).

Joanna Wasiluk

Nauczyciel języka polskiego

• Konkurs!!!

• Uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w IV Szkolnym Konkursie Mitologicznym pod hasłem "W świecie mitów greckich". Laureaci i wyróżnieni to uczniowie z klasy 5a i 7a. Gratulujemy serdecznie! Oto fotorelacja z rozdania nagród

I miejsce Julia Nitkiewicz kl. VIIa

II miejsce Borys Falkowski kl. Va

III miejsce Karolina Brzozowska kl. VIIa

Wyróżnienie Hanna Aleksiejuk kl. VIIa

• Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich Uczniów! Załóżcie piżamy, zabierzcie poduchy! Już w piątek!

• Turniej Tenis Stołowego klas IV - VIII

• Chłopcy:

I miejsce Filip Bielawski klasa V a

II miejsce Gabriel Mikołajuk klasa VII a

III miejsce Adrian Gruszewski klasa VIII a

Dziewczęta:

I miejsce Ewa Kropiewnicka klasa VII a

II miejsce Julia Kropiewnicka klasa V a

III miejsce Zofia Kisło klasa VIII a

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

• Wiosenna Olimpijka klas I - III

• Wspaniała rywalizacja międzyklasowa, współpraca i radosna zabawa!!!

I miejsce klasa III a

II miejsce klasa II b

III miejsce klasa II a

IV miejsce klasa I a