• Aktualności

      • Jabłko w roli głównej!

      •      28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Dało to sposobność do uświadomienia uczniom, jak wiele ten owoc ma im do zaoferowania. Jabłka są pełne witamin oraz błonnika. Ich jedzenie wpływa pozytywnie na odporność oraz zmniejsza ilość cholesterolu. Dlatego warto zachęcać wszystkich, aby jedli jabłka, nie tylko od święta. Jak mówi popularne anglojęzyczne przysłowie, które pojawiło się w XIX wieku: "An apple a day keeps the doctor away" (Jedno jabłko dziennie utrzyma Cię z dala od lekarza). Dziękujemy pani Asi i pani Magdzie za przygotowanie obchodów tego święta.

      • Dzień Języków Obcych

      • European Day of Languages Dzień Języków Obcych (obchodzony 26 września) upłynął dziś w naszej szkole pod hasłem gier i zabaw dydaktycznych.

       Snakes and ladders, Whats the symbol? Running game czy Magic tree to tylko niektóre z nich. Było wesoło, bardzo aktywnie i językowo. Nasi uczniowie przemierzali szkolne korytarze w poszukiwaniu zagadek, rebusów i dobrej zabawy. Dziękujemy nauczycielom języków za ten wspaniały dzień! Do zobaczenia za rok!

      • Sprzątanie Świata'2021

      • Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Okazało się, że mają wiele pomysłów na to, aby chronić naszą planetę Ziemię! 

      • Podziel się z nami swoją opinią!

      • Szanowni Rodzice,

       W nawiązaniu do działań w zakresie wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego po powrocie do szkoły (wytyczne MEiN) zespół ds. Pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zespół ds. Monitorowania jakości pracy szkoły opracował Kwestionariusz ankiety skierowany do Rodziców. Ma on na celu poznanie Państwa opinii w obszarze indywidualnych potrzeb uczniów naszej szkoły w sferze emocjonalnej, społecznej, fizycznej i poznawczej. Państwa opinie posłużą do modyfikacji programu profilaktyczno-wychowawczego z działaniami przeciwdziałającymi COVID-19 i promującymi zdrowie. 

       Wszystkie pytania dotyczą kwestii powrotu uczniów do szkoły po okresie izolacji społecznej. Państwa współpraca i wypełnienie kwestionariusza jest dla nas niezwykle cenne.

       Kwestionariusz znajduje się pod tym linkiem:

       https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe5OdCQ3PLTCSD64MxF4DuU0E5OkmqgxIVjLmiEvEQZJdTvOg/viewform?usp=sf_link

       Z góry dziękuję za wypełnienie kwestionariusza. 

       dr Agnieszka Iłendo Milewska, dyrektor szkoły

      • Uwaga! Rodzice!

      • Szanowni Państwo,

       Przypominam, iż w związku z tym, iż nasza szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja uczniowie naszej szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji.

       Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.

       W załączniku zamieszczamy także komunikat wraz z krótką instrukcją korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji.

       Wszystkie pytania związane z mLegitymacjami proszę kierować do Dyrektora Szkoły.

       Pozostaję do dyspozycji

       Agnieszka Iłendo-Milewska

       Tel: 607 986 852

       Email: agnieszka.ilendo@psp.bialystok.pl

       Z wyrazami szacunku

       dr Agnieszka Iłendo-Milewska

      • Wycieczka klas I - III

      • Wspaniała wyprawa do Czarnej Wsi Kościelnej do gospodarstwa Państwa Ani i Marka Sienkiewiczów. Kapusta ukiszona, garnki ulepione, dzieci wybiegane.

      • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

      • Ślubowanie i Pasowanie klas pierwszych

       Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 oraz Ślubowanie i Pasowanie naszych nowych uczniów z kl. Ia i Ib. Witamy w naszym gronie i życzymy samych sukcesów, wielu przyjaciół i codziennych radości podczas wspólnej zabawy i nauki!

      • Geatulacje!

      • Medale „Diligentiae – za pilność” z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymało dziś 88 uczniów i 88 nauczycieli, wśród nich nasz Uczeń - Krzysztof Małkowski z kl. VIIa i nasza Nauczycielka - Pani Olga Klim.

       Rozpiera nas duma, bo Medale, które dziś otrzymali są symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju. Serdecznie gratulujemy!