• Aktualności

  • Aktualności

            • 🎭 Wyjście do teatru 🎭

            • Uczniowie klas I–III mieli dziś okazję obejrzeć spektakl pt. „Karolcia”, wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

              Barwna scenografia, piękne kostiumy i poruszająca historia pełna przygód oczarowały młodych widzów i przeniosły ich w świat magii, dobra i odwagi.

              To była prawdziwa uczta kulturalna!

              Uczniowie klas starszych naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl „Ten inny” w wykonaniu Teatru Alert.

              Przedstawienie poruszało ważne i aktualne tematy dotyczące relacji rówieśniczych, tolerancji, akceptacji oraz szacunku wobec drugiego człowieka. Dzięki ciekawej formie i angażującej grze aktorskiej młodzież mogła spojrzeć na codzienne sytuacje z innej perspektywy oraz zastanowić się nad znaczeniem empatii i odpowiedzialności za swoje słowa oraz czyny.

              Wyjście było nie tylko wartościową lekcją wychowawczą, ale także okazją do kontaktu z kulturą i teatrem.

            • 🐝🐝🐝🌞😃🐝🐝🐝🌞😃

            • Dzisiejszy Dzień Pszczoły był doskonałą okazją, by w naszej szkole zorganizować zajęcia ekologiczne, przybliżyć uczniom życie tych owadów, ich rolę w zapylaniu oraz znaczenie miodu.

              Uczniowie poznali pojęcia związane z pszczelarstwem np. podkurzacz, rój, rojnica, węza, ramka pszczelarska, wosk, plaster miodu, królowa, robotnica, truteń, czerw, pasieka. Wszystko to dzięki Pani Oldze, która prowadzi własną pasiekę i chętnie podzieliła się swoją wiedzą i pasją.

            • Obóz językowy Euroweek w Kotlinie Kłodzkiej

            • Najstarsze klasy naszej szkoły, 8a i 6a wyjechały na 5-dniowy obóz językowy Euroweek, który odbywa się w Międzygórzu na terenie malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Uczniowie biorą udział w zajęciach integracyjnych w dużej grupie oraz warsztatach językowych w małych grupach. Tworzą projekty o swoich marzeniach, oczekiwaniach, zainteresowaniach, kulturze różnych krajów, oczywiście w języku angielskim Zajęcia prowadzą wolontariusze z Indonezji, Gruzji, Belize, Uzbekistanu. Euroweek w Międzygórzu to wspaniała atmosfera, smaczne posiłki i piękne okoliczności przyrody

            • Wycieczka do Mamuciej Doliny

            • 18 maja Uczniowie klas I - III uczestniczyli w całodniowej wycieczce w przepięknej Mamuciej Dolinie. Uczyli się rozpalać ogień, strzelać z łuku i mleć ziarno. Spacerowali w dolinie Biebrzy obserwując piękną faunę i florę tego nezwykłego miejsca. Było ognisko i wykopaliska pod okiem dyplomowanego archeologa. Przygodę zakończyło ognisko z samodzielnie pieczonymi kiełbaskami.

            • Egzamin Ósmoklasisty

            • Nasi Ósmoklasiści piszą jeden z pierwszych naprawdę ważnych egzaminów w życiu. Wiemy, że towarzyszył im stres i emocje.

              Drodzy Ósmoklasiści!

              Nie musicie być perfekcyjni. Wystarczy, że dacie z siebie wszystko.

              Spokój, wiara w siebie i odrobina pewności potrafią zdziałać więcej niż niejedna powtórka do późnej nocy

              Trzymamy kciuki

              Niech wiedza, którą zdobywaliście przez lata, zaprocentuje właśnie teraz.

            • Konkurs, konkurs...

            • Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wyniki tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

              W kategorii Żaczek Wyróżnienia otrzymali:

              Filip Koniecko i Miłosz Szczygieł z kl. 2b

              W kategorii Maluch wynik Bardzo Dobry uzyskał Dominik Suchocki z kl.3a.

              Wyróżnienia zdobyli:

              Aleks Macuta z kl. 4b

              Lilianna Sobolewska z kl. 3a

              Julia Aleksiejuk z kl. 3a

              Bianka Bogucka z kl. 3a

              W kategorii Beniamin Wyróżnienie otrzymała Martyna Charkiewicz z kl. 5a.

              Serdecznie gratulujemy!!!

            • Przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko-Planeta

            • Pierwsze miejsce w naszej szkole i trzecie miejsce w kraju zdobyła Maja Sokólska z klasy 6a.

              Wyróżnienia w kategorii młodzik zdobyli:

              Weronika Suchocka 5a,

              Kleniewski Jan 6a,

              Grygoruk Hanna 5b,

              Wojcik Igor 6a,

              Siemieniuk Aleksander 6a,

              Adamski Artur 6a.

              Wyróżnienia w kategorii maluch zdobyli:

              Kowalski Franciszek 4a oraz Gil Ksawery 4b.

              Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

            • Uroczysta Akademia z okazji Świąt Majowych

            • Dziś w naszej szkole uczciliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja. W patriotycznym nastroju cała społeczność szkoły odśpiewała hymn państwowy, wysłuchała prelekcji wygłoszonej przez P. Ewę Kotyńską, nauczycielkę historii i obejrzała biało- czerwony taniec Pierwszoklasistów.

              Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i dyplomy za udział w konkursach patriotycznych: " Na najpiękniej udekorowaną salę" i "Najlepszy Plakat Trzeciomajowy".

              Nagrody i dyplomy otrzymali również laureaci i uczestnicy ogólnopolskich konkursów Olimpusek, Olimpus i Eko - Planeta