• Komunikat!

• RZĄDOWY PROGRAM

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia.

Od 1 września 2022r. nasza szkoła bierze udział w programie. Dzięki temu otrzymaliśmy wsparcie finansowe, które przeznaczyliśmy na zakup sprzętu potrzebnego do realizacji zajęć "Kuchcikowo".

Zostały zakupione:

Zestaw mebli kuchennych

Lodówka

Piekarnik

Kuchenka mikrofalowa

Płyta indukcyjna

Zlew

Aparat fotograficzny

Mikrofon nakamerowy , mikrofon

Gimbal

Stacja lutownicza

Zestaw lamp studyjnych

Scandisk

Statyw

Blendery 8szt.

Gofrownice 3szt.

Miksery ręczne 8 szt.

Opiekacze 4 szt.

Zestaw sztućców

Zastawa stołowa

Deski do krojenia, noże, skrobaki, tarki

Dzbanki, szklanki

Zestaw garnków, patelnie

Wózek 3 - półkowy

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Mufinki w 3 minutki w wykonaniu 1a

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci  @LaboratoriaPrzyszlosci

W roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznych "Kuchcikowo" w klasach pierwszych i drugich, związanych z nauką gotowania, z wykorzystaniem nowoczesnej kuchni i sprzętów zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości.

• Wolontariat

• Klasa 8a, w ramach wolontariatu, odwiedziła dziś Schronisko dla zwierząt "Dolina Dolistówki". i bardzo ucieszyły się z prezentów i towarzystwa Ósmoklasistów!

Podczas dzisiejszej wizyty Panie ze schroniska opowiadały o organizacji pracy osób zatrudnionych, pracy wolontariuszy, możliwościach adopcji psów i najpilniejszych potrzebach podopiecznych.

• Sprzątamy!.

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Śprzątanie Świata'2022 pod hasłem "Bo wszystkie śmieci nasze są"

• Rodzic - nauczycielem

• Menu na środę: Pyszne rogaliki z marmoladą, czekoladą, jabłkiem i bananami ! Klasa IIIa upiekła dziś pyszne rogaliki. Nad całością czuwała Pani Justyna, prywatnie - mama Artura, zawodowo - cukiernik. Uczniowie poznali tajniki wyrastania, wyrabiania i wałkowania ciasta drożdżowego. Cała szkoła wypełniła się zapachem słodkich pyszności! Dziękujemy Pani Justyno!!!

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• Wycieczka

• Uczniowie klasy 5a, 7a, 8a integrowali się na zajęciach survivalowych w Folwarku Nadawki. Gry i zawody zespołowe skutecznie rozbawiły wszystkich uczestników a pyszne kiełbaski i ognisko zwieńczyły nasz wspólny wyjazd. Jesteśmy gotowi na wyzwania kolejnego roku nauki!

• Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie tworzyli prace plastyczne, których motywem przewodnim jest kropka. Grupowo i indywidualnie powstawały małe i duże dzieła sztuki.

• Gratulacje!

• Medale „Diligentiae – za pilność” z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymały: nasza tegoroczna Absolwentka Zofia Sadowska i nasza Nauczycielka języka francuskiego - Pani mgr Magdalena Olszewska.

Rozpiera nas duma, bo Medale te są symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju. Serdecznie gratulujemy