• KONKURS, KONKURS!

• Bzzzzz......Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - III do udziału w konkursie literacko - plastycznym.

Regulamin konkursu:

Uczniowie klasy I wykonują pracę plastyczną ( technika i format dowolny) lub piszą wiersz (rymowankę)

Uczniowie klas II i III piszą wiersz (rymowankę)

Na wszystkie Wasze prace czekamy do 19 maja. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas obchodów Dnia Pszczoły w naszej szkole.

• KONKURS Z OKAZJI DNIA ZIEMI

• W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ekologicznego, zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi.

I miejsce - Emilia Radziszewska kl. 1a

II miejsce ex aequo - Tycjan Kowalczyk kl. 2a i Aleksander Siemieniuk kl. 1a

III miejsce ex aequo - Igor Andruszkiewicz kl. 1a i Maja Sokólska kl. 1a

Wyróżnienia otrzymali:

Artur Adamski kl. 1a

Laura Dworzak kl. 1a

Gabriel Łukaszewicz kl. 3a

Maja Prokop kl. 1a

Bryan Zdrodowski de Jesus kl. 1a

Serdecznie gratulujemy!!!

• Uwaga! Konkurs ekologiczny!

• Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Wszelkie działania podejmowane w tym dniu mają przyczynić się do zwiększenia świadomości wpływu, jaki wywieramy na środowisko i co można z nim zrobić.

Zapraszamy uczniów klas I - III naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem „Ziemię lecz, taka mała rzecz”.

Każdy uczestnik może wykonać maksymalnie 1 pracę konkursową:

• pracę plastyczną - płaską formatu A3 lub A4, wykonaną dowolną techniką;
              • pracę techniczną - przestrzenną z wykorzystaniem materiałów z recyklingu;
              • pracę literacką – wiersz.

Prace muszą nawiązywać do tematu konkursu.

Jeżeli wrócimy do szkoły od 19 kwietnia, prace przynosimy w tym dniu do szkoły. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, wykonaną pracę  należy sfotografować i przesłać zdjęcia do swojego wychowawcy do dnia 21.04.2021 r.

Z  NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA WASZE PRACE,

A NA WAS CZEKAJĄ NAGRODY!

• Gratulujemy wspaniałych wyników!

• Z przyjemnością prezentujemy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z języka angielskiego, w której wzięli udział uczniowie klas: 4a, 5a, 7b. Olimpiada odbyła się w formie zdalnej, w lutym 2021

Kl. 4a, laureaci:

Alisa Bahdanovich – miejsce 5

Bartosz Szymala – miejsce 9

Kl. 5a, laureaci:

Alek Bogdanowicz - miejsce 5

Hanna Aleksiejuk - miejsce 5

Nikodem Kowalewicz – miejsce 5

Paweł Frankowski – miejsce 7

Kamila Korzeniowska – miejsce 9

Kl. 7b, laureaci:

Julia Borowik – miejsce 7

Julia Kuźmiuk – miejsce 9

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za udział, zaangażowanie i chęć pogłębiania wiedzy w warunkach edukacji zdalnej. Gratuluję sukcesów laureatom.

Zapraszam serdecznie na kolejne edycje!

mgr Wioleta Zapolska

• Happy Saint Patrick's Day!

• 17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, irlandzkie święto narodowe i religijne.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę, która używana była do objaśnienia dogmatu Trójcy Świętej podczas misji chrystianizacyjnej św. Patryka w Irlandii.

Koniczynka irlandzka (shamrock), irlandzki skrzat (leprechaun) czy sam święty Patryk i jego życie były tematem zajęć językowych w klasach 1-3. Tańcom i pracom plastycznym nie było końca. Odbyły się również pokazy strojów i dekoracji w stylu irlandzkim. Prawdziwie zielono nam!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Nasi uczniowie zmagali się z językiem polskim w trzech konkursach: ortograficznym, kaligraficznym i pięknego czytania.

Serdecznie gratulujemy. To było piękne święto języka polskiego!

W konkursie ortograficznym tytuł Mistrza Szkoły zdobyła Maja Krzemińska z kl. 3a.

W konkursie czytelniczym tytuły Mistrza Szkoły zdobyli: Filip Bielawski i Olaf Medek z kl. 3a, Wicemistrzem Szkoly zostal Tycjan Kowalczyk z kl. 2a

W konkursie pięknego pisania Mistrzem Kaligrafii kl. 1a zostala Maja Sokólska, a Wicemistrzami Aleksander Siemieniuk i Patryk Keller.

Tytul Mistrza Kaligrafii kl. 2a zdobyła Rebeccah de Jezus Zdrodowska.

Tytuł Mistrza Kaligrafii kl. 3a przypadł Clarze Borowik, Wicemistrzem została Julia Kropiewnicka.

• Światowy dzień kota 🐈😺😻

• 17 lutego obchodziliśmy święto wszystkich kotów. Uczniowie wykonali piękne kocie maski i portrety ukochanych mruczków, obejrzeli również film "40 ciekawostek o kotach", który przyniósł dużą porcję wiedzy o tych fantastycznych zwierzętach.

• WALENTYNKI'2021

• Walentynki to świetna okazja do przypomnienia sobie jak wielką rolę odgrywają w naszym życiu życzliwość i serdeczność . Kiedy uczymy się, pracujemy albo bawimy, bardzo ważne jest, żebyśmy byli dla siebie mili i uprzejmi. Nic tak nie cieszy jak uśmiech, który wywołujemy na twarzach koleżanek i kolegów.

• DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH

• 20 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiedzy o Pingwinach. Prezentacje, quizy, prace plastyczne i wesołe pingwinie tańce stały się dziś udziałem wszystkich wielbicieli tych słodkich ptaków. Dzisiejsze zajęcia wspaniale wpasowały się w klimat obecnej śnieżnej i mroźnej zimy.

• KONKURS, KONKURS...

• Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego pod hasłem "Poczuj magię tych Świąt"

I miejsce ex aequo:

Maja Pajewska kl. IIa i Emilia Radziszewska kl. Ia

II miejsce:

Aleksander Siemieniuk kl. Ia

III miejsce:

Maja Sokólska kl. Ia

Specjalna nagroda publiczności:

Artur Adamski kl. Ia

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

• Uwaga, zmiana organizacji Konkursów Przedmiotowych

• Organizacja Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych na etapie rejonowym

Wojewódzki Konkurs Geograficzny,  03.02.2021

Uczestnik: Aleksander Kowalczuk