• Aktualności

      • Wenecja

      • Wspaniała wycieczka do Wenecji, w dniach 20 – 24 maja 2019r., stała się udziałem uczniów klas VIIa i VIIIa. Czas upłynął nam na zwiedzaniu niezwykle malowniczych uliczek wiodących do Piazza San Marco. Zwiedziliśmy Basilica di San Marco, obok Campanile di San Marco, z widokiem na Palazzo Ducale. Udało się nam skorzystać z transportu wodnego na Canale Grande. Przez kilka dni raczyliśmy się włoską kuchnią w ulubionej weneckiej restauracji. Weszliśmy na Most Westchnień (Ponte dei Sospiri) znajdujący się w pobliżu Piazza San Marco. Okazało się, że po drodze była nieplanowana kąpiel, łowienie krabów, a upalne słońce zamieniło nas w czerwone raczki. Weneckie Gondole i rejs Canale Grande, obok domu Marco Polo i ślicznych kamienic. Niezapomniane widoki, śpiewający Włosi i weneckie maski. Miasto oczarowało serca naszych dzieci. Wenecja.

      • „Hobbit” w białostockim Teatrze Dramatycznym

      • Uczniowie z klas IV - VI mieli ogromną przyjemność oglądać pierwszą europejską adaptacje sceniczną słynnego "Hobbita". Niezwykle kostiumy, akrobacje i magiczna muzyka pozwoliły nam poczuć smak prawdziwej przygody. Bo każdy z nas w głębi serca jest Hobbitem🤗

      • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik

      • Z przyjemnością i dumą przedstawiamy wyniki tegorocznej XII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. 

       Klasa Ia

       Filip Bielawski - Nagroda główna

       Julia Kropiewnicka - Nagroda główna

       Krzysztof Milewski - Nagroda główna

       Olaf Medek – Nagroda

       Zuzanna Sasinowska - Nagroda

       Maciej Grabowski – Wyróżnienie

       Daniel Ostasz – Wyróżnienie

       Klasa IIa

       Grzegorz Milewski – Nagroda Główna

       Leisan Adamowicz – Nagroda

       Adrianna Łempicka – Nagroda

       Bartosz Szymala - Nagroda

       Ewelina Kulikowska – Wyróżnienie

       Hubert Roszkowski – Wyróżnienie

       Klasa IIIa

       Hanna Aleksiejuk – Nagroda główna

       Kacper Bykowski – Nagroda główna

       Julia Nitkiewicz - Nagroda

       Adrian Bober – Wyróżnienie

       Konrad Ostasz – Wyróżnienie

      • Majowa Zielona Szkoła klas Va i VIa

      • Uczniowie naszej szkoły spędzili czas w pięknej Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie wzięli udział w programie Euroweek. Jest to międzynarodowyy program, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski. Euroweek.

      • W świecie mitów greckich

      • Rozstrzygnięcie III Szkolnego Konkursu Mitologicznego "W świecie mitów greckich": I miejsce zajęli Klara Babicz i Tomasz Stobiński z kl. Va; II miejsce zajęła Weronika Samsel z kl. Va; III miejsce zajęły Joanna Białasz z kl. VIa i Hanna Marczak z kl. Va; Wyróżnienie zdobyła Roksana Markowska z kl. Va. Serdecznie gratulujemy!!! W świecie mitów greckich".

      • Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. „Poezja Marii Konopnickiej”

      • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas I - III z województwa podlaskiego do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pt. „Poezja Marii Konopnickiej”. Konkurs odbędzie się 29 maja 2019r. o godzinie 10.00 w auli Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku.
       Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Patronatem Książnicy Podlaskiej, Patronatem Teatru Dramatycznego oraz Patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Osobą odpowiedzialną za organizację Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego jest mgr Barbara Radomyska, wychowawczyni klasy IIIa.
       Dyrekcja Prywatnej Szkoły Podstawowej
       Informatyczno-Językowej
       z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku
       dr Agnieszka Iłendo-Milewska,
       Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
       mgr Barbara Radomyska

      • Konkurs

      • Rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego "Pisanki – wielkanocne malowanki”

       W konkursie I miejsce ex aequo zajęliMaja Pajewska i Oliwia Sidorowicz z kl. „0”, Maja Prokop i Zuzanna Sasinowska z kl. Ia, Hubert Roszkowski z kl. IIa, Kacper Bykowski, Filip Kackieło, Gabriel Mikołajuk z kl. IIIa. Serdecznie gratulujemy!!!  Konkurs .

      • Spotkanie autorskie

      • Przez ostatnie dwa dni towarzyszyły nam wspaniałe emocje związane ze spotkaniem autorskim z pisarką wierszy dla dzieci Panią Zofią Olek - Redlarską. Uczniowie klas 0 - III mieli możliwość wysłuchać twórczości Pani Zofii oraz zakupić książeczki z autografem pisarki. Spotkanie autorskie.

      • BRAWO BENJAMIN

      • Serdecznie gratulujemy Benjaminowi Stastny z kl. VIIa, który odebrał dziś Zaświadczenie o zdobyciu tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego podczas miejskiej uroczystości podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. BRAWO BENJAMIN.

      • Centrum Symulacji Medycznej

      • 3 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku. Dowiedzieliśmy się gdzie i w jaki sposób przyszli lekarze uczą się ratować ludzkie zdrowie i życie. To była wspaniała lekcja praktyczna.Serdecznie dziękujemy Mamie Mai z Vb za umożliwienie nam tej przygody.:-) Centrum Symulacji Medycznej.

      • Zaświeciliśmy na niebiesko

      • Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby przybliżyć uczniom sposób patrzenia na świat osób z autyzmem Pani Magda i Pani Asia zaprezentowały fragment książki "Duże sprawy w małych głowach" oraz krótką prezentację. Przygotowane zadania miały na celu uświadomienie uczniom z jakimi trudnościami na co dzień borykają się dzieci dotknięte autyzmem. Uczniowie mogli doświadczyć takich trudności symulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów. Na znak solidarności z osobami z autyzmem przyłączyliśmy się do akcji "Zaświeć się na niebiesko". Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      • Sing a song

      • Znają angielski śpiewająco!!! Natalia Choruża z kl. VIIIa i Oliwia Matys z kl. VIa wygrały szkolne eliminacje i wzięły udział w VIII Miejskim Konkursie Piosenki Angielskiej „Sing a song” w Białymstoku pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku. Natalia Choruża zdobyła w konkursie wyróżnienie! Gratulujemy!  Sing a song.

      • Ognik

      • W dniu dzisiejszym grupa O i klasa I odwiedziły Państwową Straż Pożarną przy ulicy Transportowej, gdzie w odpowiednio do tego przygotowanych salach kształtowały prawidłowe zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, utrwalały znajomość telefonów alarmowych, znaków ostrzegawczychi informacyjnych oraz poznały specyfikę pracy strażaka, pojazdów pożarniczych i sprzętu przeciwpożarowego. To była wspaniała lekcja Edukacji dla Bezpieczeństwa! Dzięki ciekawym zajęciom "młodzi adepci bezpiecznego zachowania się" zapamiętają ją na długo! Ognik.

      • Roszpunka

      • Wielkie święto Teatru Szkolnego stało się naszym udziałem za sprawą musicalu pt. „Roszpunka”, przygotowanego przez uczniów z klas IV – VIII, pod opieką Pani Joanny Wieremiejuk.

       Artyści wystąpili po raz pierwszy w Dniu Otwartym szkoły, następnie dali przedstawienia dla szkolnej społeczności i dla zaproszonych z okolicznych przedszkoli dzieci. Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów!!! Roszpunka.

      • Wycieczka do ZUOK

      • Pierwszy dzień astronomicznej wiosny uczniowie klas O – III spędzili w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Dzięki tej wizycie mogli sami przekonać się, w jak bezpieczny i czysty sposób odbywa się przekształcanie odpadów komunalnych. Przypomnieli sobie o wielkim problemie współczesnego świata, jakim są śmieci. Utrwalili wiedzę na temat recyklingu i segregacji. Od dziś klasy młodsze są jeszcze bardziej EKO ♻️ Wycieczka do ZUOK.