• Aktualności

      • UWAGA!

      • Ks. Adam Miastkowski - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej informuje, że szkolne rekolekcje wielkopostne zostają odwołane.

      • Ważne!

      • Szanowni Państwo,

       Dyrektor szkoły informuje, iż ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Państwa dziecka i Państwa rodziny, w okresie od 12 do 25 marca 2020 szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

       Proszę, byście zachęcali Państwo uczniów do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Nauczyciele naszej szkoły będą przesyłać Państwa dziecku materiały do nauki za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.

       Dla Rodziców dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS.

       Proszę dopilnować, by dzieci pozostawały w tym czasie w domu, nie przebywały w galeriach, centrach handlowych na zakupach, ponieważ w przeciwnym razie środki podjęte przez Rząd nie przyniosą oczekiwanych skutków czyli powstrzymania epidemii. 

       Proszę także przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń. Przypominajcie Państwo dzieciom o zasadach higieny. 

       Proszę także o śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

       Agnieszka Iłendo-Milewska

       dyrektor szkoły

      • Uwaga Rodzice!

      • Na podstawie zarządzenia MEN informujemy, że w dniach 12 i 13 marca (czwartek, piątek)

                      w szkole zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze.

       Od 16 marca do 25 marca szkoła jest zamknięta.

      • mLegitymacje

      • Szanowni Rodzice,

       Z przyjemnością informuję Państwa, że szkoła podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji, dzięki czemu osobiście koordynować będę działaniami systemu mDokumenty, który służy do wydawania mLegitymacji.Dzięki mLegitymacji dzieci nie będą musiały nosić tradycyjnego dokumentu, legitymacja będzie wyświetlana na ekranie telefonu ucznia.Pokazując mLegitymację, tak jak legitymację tradycyjną, papierową, dziecko potwierdza, że jest uczniem danej szkoły, korzysta z ulg i zwolnień. Dane z mLegitymacji można okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Można również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi dane.W związku z tym, uprzejmie proszę Rodziców, którzy są zainteresowani posiadaniem przez ich dziecko mLegitymacji, o przesyłanie na mój adres emailowy: agnieszka.ilendo@psp.bialystok.pl pliku ze zdjęciem, które musi posiadać rozszerzenie .jpeg lub .jpg i być nie większy niż 5 MB.Legitymacje będę wystawiała na bieżąco. Ze wszystkimi pytaniami proszę kierować się bezpośrednio do Dyrektora Szkoły:pod numerem telefonu 607 98 68 52 adresem email: agnieszka.ilendo@psp.bialystok.pl osobiście w godzinach pracy udostępnionych na stronie internetowej szkoły https://www.psp.bialystok.pl

       Z wyrazami szacunku, Agnieszka Iłendo Milewska, dyrektor szkoły

      • Klasy I - III w teatrze

      • Spektakl Teatru Współczesnego z Krakowa to pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej opowieści Andersena. Wprowadziła ona dziś dzieci z klas I - III w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Była to wzruszająca i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia.

      • Walentynki

      • 💋Happy Valentine's Day!💋Czerwone barwy, uśmiechnięte buzie, kolorowe walentynki, sympatyczne słowa, uściski💞Piątek - (na szczęście 14go) minął naszym uczniom niezwykle miło🎀Niech walentynkowy duch towarzyszy nam stale🎈

      • Bale, bale w karnawale!!!

      • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Popatrzcie jak wspaniale bawili się dziś uczniowie klas młodszych. Piękne stroje, pyszny poczęstunek, konkursy i wesoły taniec towarzyszyły nam w tym radosnym dniu. 🤠🥳🤡

      • DZIEŃ OTWARTY

      • Serdecznie zapraszamy na

       Dzień otwarty

       22 lutego 2020r.

       W PROGRAMIE

       9.30 -10.00 – English is fun I

                              Matematyka na wesoło

       10.00 – 10.30 – Le francais c’est facile! Francuski jest prosty!

                               English is fun II– gry i zabawy językowe

       10.30 – 11.00 – „You can dance” – zabawy z tańcem.

                              Encuentro con el idioma español

       11.00 – 11.30 – „Skąd się bierze wiatr?” zajęcia przyrodniczo – artystyczne

                              Zagadki logiczne TANGRAMY

       11.30 – 12.00 – Rytmiczne „Bum Bum Rurki”

                                 Zabawy i gry zagubione w czasie, czyli historia na wesoło

       12.00 – 12.30 – Gra w kolory. Zajęcia komputerowe

                                Warsztaty teatralne

       12.30 – 13.00 – English is fun- zajęcia dla nastolatków

                                 Wszystko gra -  zajęcia muzyczne

      • Dzień Babci i Dziadka

      • 15 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie uczniów klas I-III. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie, co bardzo ucieszyło czekające od rana dzieci. Piękną część artystyczną przygotowały p. Joanna Bielawska i p. Magdalena Makarczuk. Uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu jasełkowym. Goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców. Było pysznie i słodko!!! Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, a Rodzicom za wspaniale przygotowaną imprezę!

      • Jasełka klas I - III

      •    Jasełka klas I - III. Galeria

       Musical bożonarodzeniowy w reżyserii Pani Joanny Bielawskiej i Pani Magdaleny Makarczuk uświetnił tegoroczne Jasełka, w których główne role wytańczyli i wyśpiewali uczniowie klas I - III. Było magicznie, uroczyście, wyjątkowo. Młodzi artyści spisali się na medal!

      • Jasełka klas IV - VIII

      • Barwne i energiczne, a zarazem wesołe i poruszające, takie były tegoroczne Jasełka uczniów klas IV - VIII. Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie, a nauczycielom , szczególnie Pani Wioli i Panu Rafałowi, za przygotowanie niezapomnianego widowiska.

       Galeria Jasełka klas IV - VIII.

      • Mikołajki

      •  Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, z okazji mikołajek, pojawił się długo oczekiwany przez dzieci gość - Mikołaj! Galeria Mikołajki.

      • Żubroffka

      • Klasa 4a wybrała się dziś na Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA.Braliśmy udział w głosowaniu na najlepszy film. Obejrzeliśmy produkcje z Francji, Białorusi, Rumunii czy Rosji👏Naszym uczniom towarzyszyły piękne emocje oraz duma z możliwości oddania głosu👍Następnie udaliśmy się na obiad do zaprzyjaźnionej Spółdzielni bar&kafe, aby wspólnie zwieńczyć przedświąteczny czas🎄Było bardzo radośnie i niezwykle miło!❄ Galeriai Żubroffka.

      • Dzień Wolontariusza

      • Z okazji Dnia Wolontariusza spotkaliśmy się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Droga, które przybliżyły ideę wolontariatu. Spotkanie uwieńczył występ klasy 5A w języku angielskim. Na rzecz podopiecznych placówki "Nasz Dom" zebraliśmy wiele przyborów szkolnych, które przekazaliśmy stowarzyszeniu Droga. Dziękuję uczniom klasy 5 i 8 za pomoc w przeprowadzeniu spotkania, a darczyńcom za serce:) ❤️❤️❤️Galeria  Dzień Wolontariusza.