• Zielona szkoła klas 0 - III

• Podczas wycieczki zwiedziliśmy Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie i Saloniki Hanki Bielickiej w Łomży.
              Poznaliśmy życiorys znanej Łomżanki. Podziwialiśmy kostiumy estradowe aktorki oraz przymierzaliśmy kapelusze oraz bibeloty, które aktorka zebrała podczas licznych podróży artystycznych po całym świecie. Podczas spaceru uliczkami Łomży zwiedziliśmy Katedrę św. Michała Archanioła z 1526 roku, Bulwary łomżyńskie, zabytkowe Kamienne Schody, Muszlę Koncertową oraz Stary Rynek, Udało nam się nawet zastać na ławeczce Panią Bielicką. Zwiedziliśmy też Muzeum Przyrody w Drozdowie prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Zabawa w tropicieli” – odszukiwaliśmy całe drzewa na podstawie planszy z liśćmi. Poznaliśmy bliżej środowisko życia traszek i żab. W Muzeum Północno – Mazowieckim w Łomży wzięliśmy udział w ciekawej lekcji muzealnej „Bawiąc uczyć, ucząc bawić” - „O jeleniu z łomżyńskiego herbu”. Obejrzeliśmy prezentację przygotowaną w oparciu o legendę „O jeleniu, który wskoczył do łomżyńskiego herbu” oraz malowaliśmy herb Łomży zgodnie z zasadami heraldycznymi. Mieliśmy również możliwość obejrzeć niesamowitą wystawę miniatur tkackich artystów z całego świata. Było wspaniale!Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Łomża i okolice.

• Wenecja

• Wspaniała wycieczka do Wenecji, w dniach 20 – 24 maja 2019r., stała się udziałem uczniów klas VIIa i VIIIa. Czas upłynął nam na zwiedzaniu niezwykle malowniczych uliczek wiodących do Piazza San Marco. Zwiedziliśmy Basilica di San Marco, obok Campanile di San Marco, z widokiem na Palazzo Ducale. Udało się nam skorzystać z transportu wodnego na Canale Grande. Przez kilka dni raczyliśmy się włoską kuchnią w ulubionej weneckiej restauracji. Weszliśmy na Most Westchnień (Ponte dei Sospiri) znajdujący się w pobliżu Piazza San Marco. Okazało się, że po drodze była nieplanowana kąpiel, łowienie krabów, a upalne słońce zamieniło nas w czerwone raczki. Weneckie Gondole i rejs Canale Grande, obok domu Marco Polo i ślicznych kamienic. Niezapomniane widoki, śpiewający Włosi i weneckie maski. Miasto oczarowało serca naszych dzieci. Wenecja.

• „Hobbit” w białostockim Teatrze Dramatycznym

• Uczniowie z klas IV - VI mieli ogromną przyjemność oglądać pierwszą europejską adaptacje sceniczną słynnego "Hobbita". Niezwykle kostiumy, akrobacje i magiczna muzyka pozwoliły nam poczuć smak prawdziwej przygody. Bo każdy z nas w głębi serca jest Hobbitem🤗

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik

• Z przyjemnością i dumą przedstawiamy wyniki tegorocznej XII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

Klasa Ia

Adrian Bober – Wyróżnienie

Konrad Ostasz – Wyróżnienie

• Majowa Zielona Szkoła klas Va i VIa

• Uczniowie naszej szkoły spędzili czas w pięknej Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie wzięli udział w programie Euroweek. Jest to międzynarodowyy program, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski. Euroweek.

• Uroczysty apel

• Uroczysty apel z okazji Majowych Świąt. Dziękujemy Pani Ewie za pouczającą prezentację Uroczysty apel.

• W świecie mitów greckich

• Rozstrzygnięcie III Szkolnego Konkursu Mitologicznego "W świecie mitów greckich": I miejsce zajęli Klara Babicz i Tomasz Stobiński z kl. Va; II miejsce zajęła Weronika Samsel z kl. Va; III miejsce zajęły Joanna Białasz z kl. VIa i Hanna Marczak z kl. Va; Wyróżnienie zdobyła Roksana Markowska z kl. Va. Serdecznie gratulujemy!!! W świecie mitów greckich".