• Aktualności

      • Zielona szkoła klas 0 - III

      • Podczas wycieczki zwiedziliśmy Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie i Saloniki Hanki Bielickiej w Łomży.
       Poznaliśmy życiorys znanej Łomżanki. Podziwialiśmy kostiumy estradowe aktorki oraz przymierzaliśmy kapelusze oraz bibeloty, które aktorka zebrała podczas licznych podróży artystycznych po całym świecie. Podczas spaceru uliczkami Łomży zwiedziliśmy Katedrę św. Michała Archanioła z 1526 roku, Bulwary łomżyńskie, zabytkowe Kamienne Schody, Muszlę Koncertową oraz Stary Rynek, Udało nam się nawet zastać na ławeczce Panią Bielicką. Zwiedziliśmy też Muzeum Przyrody w Drozdowie prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Zabawa w tropicieli” – odszukiwaliśmy całe drzewa na podstawie planszy z liśćmi. Poznaliśmy bliżej środowisko życia traszek i żab. W Muzeum Północno – Mazowieckim w Łomży wzięliśmy udział w ciekawej lekcji muzealnej „Bawiąc uczyć, ucząc bawić” - „O jeleniu z łomżyńskiego herbu”. Obejrzeliśmy prezentację przygotowaną w oparciu o legendę „O jeleniu, który wskoczył do łomżyńskiego herbu” oraz malowaliśmy herb Łomży zgodnie z zasadami heraldycznymi. Mieliśmy również możliwość obejrzeć niesamowitą wystawę miniatur tkackich artystów z całego świata. Było wspaniale!Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Łomża i okolice.

      • Wenecja

      • Wspaniała wycieczka do Wenecji, w dniach 20 – 24 maja 2019r., stała się udziałem uczniów klas VIIa i VIIIa. Czas upłynął nam na zwiedzaniu niezwykle malowniczych uliczek wiodących do Piazza San Marco. Zwiedziliśmy Basilica di San Marco, obok Campanile di San Marco, z widokiem na Palazzo Ducale. Udało się nam skorzystać z transportu wodnego na Canale Grande. Przez kilka dni raczyliśmy się włoską kuchnią w ulubionej weneckiej restauracji. Weszliśmy na Most Westchnień (Ponte dei Sospiri) znajdujący się w pobliżu Piazza San Marco. Okazało się, że po drodze była nieplanowana kąpiel, łowienie krabów, a upalne słońce zamieniło nas w czerwone raczki. Weneckie Gondole i rejs Canale Grande, obok domu Marco Polo i ślicznych kamienic. Niezapomniane widoki, śpiewający Włosi i weneckie maski. Miasto oczarowało serca naszych dzieci. Wenecja.

      • „Hobbit” w białostockim Teatrze Dramatycznym

      • Uczniowie z klas IV - VI mieli ogromną przyjemność oglądać pierwszą europejską adaptacje sceniczną słynnego "Hobbita". Niezwykle kostiumy, akrobacje i magiczna muzyka pozwoliły nam poczuć smak prawdziwej przygody. Bo każdy z nas w głębi serca jest Hobbitem🤗

      • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik

      • Z przyjemnością i dumą przedstawiamy wyniki tegorocznej XII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. 

       Klasa Ia

       Filip Bielawski - Nagroda główna

       Julia Kropiewnicka - Nagroda główna

       Krzysztof Milewski - Nagroda główna

       Olaf Medek – Nagroda

       Zuzanna Sasinowska - Nagroda

       Maciej Grabowski – Wyróżnienie

       Daniel Ostasz – Wyróżnienie

       Klasa IIa

       Grzegorz Milewski – Nagroda Główna

       Leisan Adamowicz – Nagroda

       Adrianna Łempicka – Nagroda

       Bartosz Szymala - Nagroda

       Ewelina Kulikowska – Wyróżnienie

       Hubert Roszkowski – Wyróżnienie

       Klasa IIIa

       Hanna Aleksiejuk – Nagroda główna

       Kacper Bykowski – Nagroda główna

       Julia Nitkiewicz - Nagroda

       Adrian Bober – Wyróżnienie

       Konrad Ostasz – Wyróżnienie

      • Majowa Zielona Szkoła klas Va i VIa

      • Uczniowie naszej szkoły spędzili czas w pięknej Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie wzięli udział w programie Euroweek. Jest to międzynarodowyy program, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski. Euroweek.

      • Uroczysty apel

      • Uroczysty apel z okazji Majowych Świąt. Dziękujemy Pani Ewie za pouczającą prezentację Uroczysty apel.

      • W świecie mitów greckich

      • Rozstrzygnięcie III Szkolnego Konkursu Mitologicznego "W świecie mitów greckich": I miejsce zajęli Klara Babicz i Tomasz Stobiński z kl. Va; II miejsce zajęła Weronika Samsel z kl. Va; III miejsce zajęły Joanna Białasz z kl. VIa i Hanna Marczak z kl. Va; Wyróżnienie zdobyła Roksana Markowska z kl. Va. Serdecznie gratulujemy!!! W świecie mitów greckich".

      • Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. „Poezja Marii Konopnickiej”

      • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas I - III z województwa podlaskiego do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pt. „Poezja Marii Konopnickiej”. Konkurs odbędzie się 29 maja 2019r. o godzinie 10.00 w auli Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku.
       Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Patronatem Książnicy Podlaskiej, Patronatem Teatru Dramatycznego oraz Patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Osobą odpowiedzialną za organizację Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego jest mgr Barbara Radomyska, wychowawczyni klasy IIIa.
       Dyrekcja Prywatnej Szkoły Podstawowej
       Informatyczno-Językowej
       z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku
       dr Agnieszka Iłendo-Milewska,
       Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
       mgr Barbara Radomyska

      • Konkurs

      • Rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego "Pisanki – wielkanocne malowanki”

       W konkursie I miejsce ex aequo zajęliMaja Pajewska i Oliwia Sidorowicz z kl. „0”, Maja Prokop i Zuzanna Sasinowska z kl. Ia, Hubert Roszkowski z kl. IIa, Kacper Bykowski, Filip Kackieło, Gabriel Mikołajuk z kl. IIIa. Serdecznie gratulujemy!!!  Konkurs .

      • Spotkanie autorskie

      • Przez ostatnie dwa dni towarzyszyły nam wspaniałe emocje związane ze spotkaniem autorskim z pisarką wierszy dla dzieci Panią Zofią Olek - Redlarską. Uczniowie klas 0 - III mieli możliwość wysłuchać twórczości Pani Zofii oraz zakupić książeczki z autografem pisarki. Spotkanie autorskie.

      • BRAWO BENJAMIN

      • Serdecznie gratulujemy Benjaminowi Stastny z kl. VIIa, który odebrał dziś Zaświadczenie o zdobyciu tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego podczas miejskiej uroczystości podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. BRAWO BENJAMIN.

      • Centrum Symulacji Medycznej

      • 3 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku. Dowiedzieliśmy się gdzie i w jaki sposób przyszli lekarze uczą się ratować ludzkie zdrowie i życie. To była wspaniała lekcja praktyczna.Serdecznie dziękujemy Mamie Mai z Vb za umożliwienie nam tej przygody.:-) Centrum Symulacji Medycznej.

      • Zaświeciliśmy na niebiesko

      • Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby przybliżyć uczniom sposób patrzenia na świat osób z autyzmem Pani Magda i Pani Asia zaprezentowały fragment książki "Duże sprawy w małych głowach" oraz krótką prezentację. Przygotowane zadania miały na celu uświadomienie uczniom z jakimi trudnościami na co dzień borykają się dzieci dotknięte autyzmem. Uczniowie mogli doświadczyć takich trudności symulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów. Na znak solidarności z osobami z autyzmem przyłączyliśmy się do akcji "Zaświeć się na niebiesko". Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      • Sing a song

      • Znają angielski śpiewająco!!! Natalia Choruża z kl. VIIIa i Oliwia Matys z kl. VIa wygrały szkolne eliminacje i wzięły udział w VIII Miejskim Konkursie Piosenki Angielskiej „Sing a song” w Białymstoku pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku. Natalia Choruża zdobyła w konkursie wyróżnienie! Gratulujemy!  Sing a song.

      • Ognik

      • W dniu dzisiejszym grupa O i klasa I odwiedziły Państwową Straż Pożarną przy ulicy Transportowej, gdzie w odpowiednio do tego przygotowanych salach kształtowały prawidłowe zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, utrwalały znajomość telefonów alarmowych, znaków ostrzegawczychi informacyjnych oraz poznały specyfikę pracy strażaka, pojazdów pożarniczych i sprzętu przeciwpożarowego. To była wspaniała lekcja Edukacji dla Bezpieczeństwa! Dzięki ciekawym zajęciom "młodzi adepci bezpiecznego zachowania się" zapamiętają ją na długo! Ognik.