• O nas

• PODSTAWY FUNKCJONOWANIA

• 1. Organem prowadzącym Prywatną Szkołę Podstawową Informatyczno-Językową z Oddziałami Dwujęzycznymi jest spółka „Centrum Wspierania Rozwoju i Edukacji” Sp. z o.o.,

a. Strategicznym celem spółki „Centrum Wspierania Rozwoju i Edukacji” Sp. z o.o. jest koncentracja na budowie pozycji rzetelnej, profesjonalnej placówki edukacyjnej, posiadającej dobrą opinię, o wysokiej jakości świadczonych usług edukacyjnych na terenie Białegostoku.
                b. Spółka zamierza osiągnąć cel dzięki tworzeniu innowacyjnych na rynku białostockim usług edukacyjnych i wykorzystaniu posiadanych kompetencji i doświadczeń.

2. Szkoła posiada wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych – poz. 245

3. Szkoła posiada uprawnienia szkół publicznych i wydaje zaświadczenia uprawniające do kontynuacji nauki w szkole wyższego stopnia.

4. Podstawą prawną funkcjonowania placówki jest Ustawa z dnia 7 września 1991r o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 z późniejszymi zmianami).
                a. Szkoła kształci w oparciu o podstawy programowe obowiązujących przedmiotów ogólnokształcących, korzystając z programów nauczania zatwierdzonych przez właściwego ministra.
                b. Szkoła realizuje także własne, autorskie programy nauczania, dostosowane do potrzeb i profilu działalności szkoły.

5.Nadzór pedagogiczny nad Prywatną Szkołę Podstawową Informatyczno-Językową sprawuje Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku.

• OFERTA SZKOŁY W ZAKRESIE DYDAKTYKI

• ·        realizacja programów nauczania i wychowania zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym i przyjętymi przez szkołę standardami

·        nauka języka francuskiego lub hiszpańskiego od klasy I

·        nauka języka francuskiego lub hiszpańskiego od klasy IV jako przedmiotu obowiązkowego